Na ministrskem srečanju na Cetinju v Črni Gori je potekala tudi seja Upravnega odbora FSK, srečanje pa se je zaključilo z odprtjem razstave Slovanske prestolnice v 2D.
Kulturni ministri slovanskih držav in njihovi predstavniki so se 11. novembra 2013 sestali na Cetinju v Črni Gori.
Razpravljali so o sodelovanju v prihodnosti ter potrdili pripravljeni plan dela Foruma slovanskih kultur za leto 2014, kot tudi izvajanje plana v naslednjih treh letih. Naslednje leto Forum slovanskih kultur praznuje 10. obletnico, zato bo leto 2014 polno edinstvenih projektov.
Odločili so, da bo naslednja seja Upravnega odbora prihodnje leto v Bosni in Hercegovini.
V okviru srečanja sta predsednica UO FSK, Elizabeta Kancheska – Milevska in Andreja Rihter, direktorica FSK črnogorski nacionalni knjižnici podarili zbirko 100 slovanskih romanov. Rihterjeva je predstavila še nov slovenski prevod Njegoševe knjige Žarek mikrokozmosa.
Srečanje se je zaključilo z odprtjem razstave Foruma slovanskih kultur “Slovanske prestolnice v 2D”. Odprtja sta se udeležila tudi predsednik črnogorskega Nacionalnega arhiva in župan Cetinja.











