Direktorica Foruma slovanskih kultur, mag. Andreja Rihter, se je konec novembra mudila na delovnem obisku v srbski prestolnici. V Beogradu so potekali pogovori o organizaciji 2. mednarodne konference “Dediščina socializma” jeseni 2013, predvsem z direktorji Arhiva Srbije, Arhiva Jugoslavije, Arhiva Beograda, kot tudi z Oddelkom za umetnost in kulturo Uprave mesta Beograd. Mag. Rihter se je srečala tudi z Bratislavom Petkovićem, ministrom za kulturo in informiranje Republike Srbije, ki je obljubil podporo projektom Foruma v Srbiji.
